Szkolny Klub Europejski

Od września 2012r. działa w naszej szkole Szkolny Klub Europejski. Chętni uczniowie klas IV - VI pod opieką Pani Beaty Zawadzkiej i Ireny Sumera zgłębiają swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej, poznają państwa członkowskie i symbole Unii. Uczniowie mają okazję się dowiedzieć jakie korzyści płyną dla Polski i bezpośrednio dla nich z Partnerstwa Europejskiego. Oglądają prezentacje multimedialne, rozwiązują testy, krzyżówki i ćwiczenia o tematyce unijnej, jak również organizują wystawy i gazetki, aby wymienić posiadane informacje między sobą oraz przekazać je pozostałym uczniom naszej szkoły.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów do obejrzenia naszej wystawy pt. Wiosna w Europie, która znajduje się w sali językowej. Można tam zobaczyć krótką prezentację każdego państwa członkowskiego, przypomnieć sobie ich flagi i najważniejsze informacje o każdym z nich.

m1

 

u1

 

u2

Wszystkich chętnych zapraszamy do wstąpienia do naszego klubu, jak również odwiedzenia polecanych przez nas stron, na których znajdują się informacje i ciekawostki dotyczące Unii Europejskiej oraz gry i ćwiczenia związane z tą tematyką:

europa.eu/kids-corner/index_pl

www.cie.gov.pl/HLP/files.nsf/0/.../$file/Poznaj_UE_2011.pdf

www.didakta.pl/programy/unia-europejska-dla-dzieci/

http://czasdzieci.pl/quizy/quiz,8039c-unia_europejska.html

www.superkid.pl/europa-dla-dzieci

ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY! 

 

 

 

 

Mapa strony Napisz do nas